Calendrier
2014 Oct
  • Mon
  • Tue
  • Wed
  • Thu
  • Fri
  • Sat
  • Sun
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
12:00
Uzbekistan
? - ?
Jordan
12:35
China
? - ?
Palestine
14:30
Newcastle United
? - ?
Sunderland
17:00
Liverpool
? - ?
Arsenal
12:30
Hellas Verona
? - ?
ChievoVerona
15:00
Atalanta
? - ?
Palermo
15:00
Fiorentina
? - ?
Empoli
15:00
Sampdoria
? - ?
Udinese
15:00
Torino
? - ?
Genoa
20:45
Inter
? - ?
Lazio
12:30
Sassari Torres
? - ?
Cremonese
14:30
Alessandria
? - ?
Renate
14:30
Arezzo
? - ?
Novara
16:00
Bassano V.
? - ?
Monza
18:00
Pavia
? - ?
Como
14:30
Teramo
? - ?
Savona
16:00
Reggiana
? - ?
Lucchese
18:00
Forli
? - ?
San Marino
11:00
Salernitana
? - ?
Messina
12:30
Ischia Isolaverde
? - ?
Lecce
14:30
Catanzaro
? - ?
Reggina
16:00
Benevento
? - ?
Cosenza
16:00
Vigor Lamezia
? - ?
Juve Stabia
18:00
Melfi
? - ?
Matera
12:00
Villarreal
? - ?
Deportivo La Coruna
17:00
Granada
? - ?
Getafe
19:00
Elche
? - ?
Malaga
21:00
Athletic Bilbao
? - ?
Atletico Madrid
12:00
Real Betis
? - ?
Racing Santander
12:15
Albacete
? - ?
Llagostera
17:00
Sporting Gijon
? - ?
Alcorcon
18:15
Leganes
? - ?
Recreativo Huelva
19:00
Las Palmas
? - ?
Osasuna
19:00
Valladolid
? - ?
Barcelona B
12:00
Marino Luanco
? - ?
Racing de Ferrol
16:15
Coruxo F.C.
? - ?
Celta Vigo B
17:00
CD Tropezon
? - ?
Real Aviles CF
17:00
Zamora
? - ?
Burgos CF
11:30
Sestao
? - ?
Las Palmas B
11:30
Trival Valderas
? - ?
Athletic Bilbao B
12:00
Atletico Madrid B
? - ?
SD Leioa
12:00
Huesca
? - ?
Tudelano
12:15
Toledo
? - ?
Socuellamos
11:30
Zaragoza B
? - ?
Hercules
12:00
Huracan CF
? - ?
CE L'Hospitalet
12:00
Mallorca B
? - ?
At. Baleares
12:00
Reus
? - ?
Lleida Esportiu
17:00
UD Cornella
? - ?
Alcoyano
12:00
Arroyo
? - ?
Cacereno
12:00
CD San Roque de Lepe
? - ?
La Hoya Lorca CF
17:00
Linense
? - ?
Marbella FC
17:00
Villanovense
? - ?
Cadiz
15:30
Hertha Berlin
? - ?
Hoffenheim
17:30
Freiburg
? - ?
Hannover 96
13:30
Bochum
? - ?
Erzgebirge Aue
13:30
Darmstadt
? - ?
Ingolstadt
13:30
Kaiserslautern
? - ?
Sandhausen
14:00
Marseille
? - ?
Lille
17:00
Saint Etienne
? - ?
Evian Thonon Gaillard
21:00
Bordeaux
? - ?
Lyon
14:30
Metz B
? - ?
Sarre-Union
14:30
Saint Etienne B
? - ?
Viry Chatillon
12:30
Vitesse
? - ?
Heracles
14:30
Excelsior
? - ?
Ajax
14:30
NAC Breda
? - ?
Feyenoord
16:45
FC Twente
? - ?
Willem II
14:30
NEC Nijmegen
? - ?
MVV Maastricht
14:30
Roda JC Kerkrade
? - ?
FC Den Bosch
14:30
VVV-Venlo
? - ?
Fortuna Sittard
14:30
Gent
? - ?
Standard Liege
18:00
Club Brugge
? - ?
Genk
20:00
Lokeren
? - ?
Kortrijk
15:00
WS Bruxelles
? - ?
Seraing United
14:30
KV.Woluwe-Zaventem
? - ?
Geel
14:30
Bornem
? - ?
Deinze
14:30
Eendracht Zele
? - ?
Torhout
14:30
Geants Athois
? - ?
FCV Dender EH
14:30
Londerzeel
? - ?
Tournai
14:30
Sint-Eloois-Winkel
? - ?
KSV Oudenaarde
15:00
Coxyde
? - ?
Hamme
15:00
Olsa Brakel
? - ?
Izegem
15:00
Rupel Boom
? - ?
Gent-Zeehaven
14:30
Grimbergen
? - ?
Vervietois
14:30
Kelmis
? - ?
Bocholt
14:30
Walhain
? - ?
Turnhout
15:00
Union St.-Gilloise
? - ?
UR La Louvière Centre
17:00
Academica
? - ?
Penafiel
17:00
Arouca
? - ?
Maritimo
18:00
Benfica
? - ?
Gil Vicente
17:00
Moreirense
? - ?
Boavista
20:15
Nacional
? - ?
Sporting CP
16:00
Aves
? - ?
Tondela
16:00
Beira-Mar
? - ?
Atletico
12:00
Benfica B
? - ?
Maritimo B
16:00
Braga B
? - ?
FC Porto B
16:00
Chaves
? - ?
Freamunde
16:00
Farense
? - ?
Leixoes
16:00
Olhanense
? - ?
Viseu
16:00
Oriental
? - ?
Sp.Covilha
12:15
Portimonense
? - ?
Oliveirense
17:00
Santa Clara
? - ?
Trofense
17:00
U. Madeira
? - ?
Feirense
16:00
Vitoria de Guimaraes B
? - ?
Sporting CP B
16:00
AD Fafe
? - ?
Pedras Salgadas
16:00
AD Limianos
? - ?
Vianense
16:00
Braganca
? - ?
Santa Maria FC
16:00
SC Mirandela
? - ?
Vieira
16:00
AD Oliveirense
? - ?
Vizela
16:00
Famalicao
? - ?
Tirsense
16:00
Felgueiras 1932
? - ?
Vila Real
16:00
Varzim
? - ?
Amarante FC
16:00
Espinho
? - ?
FC Pedras Rubras
16:00
Lourosa
? - ?
Moimenta da Beira
16:00
Salgueiros
? - ?
Cinfaes
16:00
Sobrado
? - ?
Coimbroes
16:00
Sousense
? - ?
Gondomar
16:00
Anadia
? - ?
Lusitano FC
16:00
Estarreja
? - ?
Gafanha
16:00
SC Joao Ver
? - ?
FC Cesarense
16:00
Sanjoanense
? - ?
CD Gouveia
16:00
Benfica Castelo Branco
? - ?
AD Nogueirense
16:00
Mortagua FC
? - ?
Pombal
16:00
Oliveira Hospital
? - ?
Pampilhosa
16:00
Sourense
? - ?
Tourizense
16:00
Alcanenense
? - ?
Electrico
16:00
Atletico Ouriense
? - ?
U.Leiria
16:00
Sertanense
? - ?
Mafra
16:00
Torreense
? - ?
Atletico Riachense
16:00
Casa Pia
? - ?
Sintrense
16:00
Loures
? - ?
S.U. 1º de Dezembro
16:00
Montemor
? - ?
Atletico Malveira
16:00
Pinhalnovense
? - ?
Cova da Piedade
16:00
Sacavenense
? - ?
Desportivo Fabril Barreiro
16:00
Aljustrelense
? - ?
Operario
16:00
Atletico Sport Clube Reguengos
? - ?
Moura Atletico Clube
16:00
Ferreiras
? - ?
SC Angrense
16:00
Louletano
? - ?
Lusitano VRSA
16:00
Praiense
? - ?
CDR Quarteirense
13:15
Dundee United
? - ?
Celtic
15:00
AEK Larnaca
? - ?
Anorthosis
17:00
AEL Limassol
? - ?
Doxa Katokopia
14:00
Panionios
? - ?
Atromitos
16:15
Asteras Tripolis
? - ?
Xanthi
16:15
Ergotelis
? - ?
Pas Giannina
16:15
Niki Volou
? - ?
Panaitolikos
18:30
Levadiakos
? - ?
PAOK Thessaloniki FC
14:00
Anagenisi Karditsas
? - ?
Agrotikos
15:00
Iraklis
? - ?
Lamia
14:00
Zakynthos APS
? - ?
Apollon Kalamaria
17:00
AEK Athens
? - ?
Iraklis Psachna FC
14:00
Ae Ermionidas
? - ?
Kalithea
Postp.
Fostiras
? - ?
Paniliakos
14:00
Anagennisi Giannitsa
? - ?
Kampaniakos Chalastras
14:00
Apollon Arnaia
? - ?
Orfeas Eleftheroupolis
14:00
Aris Akropotamos
? - ?
Ethnikos Agioneri
14:00
Byzantio Kokkinokhoma
? - ?
Kastoria
14:00
Doxa Dramas
? - ?
Iraklis Ampelokipoi
14:00
Evros Soufliou
? - ?
Aris Thessaloniki FC
14:00
Panserraikos FC
? - ?
Kavala
14:00
Thyella Filotas
? - ?
Ethnikos Alexandroupoli
14:00
Achilleas Neokaisareias
? - ?
Rigas Feraios
14:00
Anagennisi Artas
? - ?
Thesprotos FC
14:00
Dotieas Agias
? - ?
Vataniakos FC
14:00
Ethnikos Filippiadas
? - ?
Kozani FC
14:00
Lefkadia Naousas
? - ?
Trikala
14:00
Opountios
? - ?
AE Karaiskakis
14:00
Pyrasos
? - ?
Oikonomos Tsaritsani
14:00
Pyrsos Grevena
? - ?
EA Pavlou Makrochori
11:00
Kalamata
? - ?
Aiolikos Mitilini
AAW
AO Kymi
0 - 3
Zakynthiakos FC
14:00
Asteras Magoulas
? - ?
Doxa Manoladas
14:00
Loutraki
? - ?
Panelefsiniakos
14:00
PAO Vardas
? - ?
Mandraikos FC
14:00
Panarkadikos FC
? - ?
Ermis Kiveri
14:00
Vyzas
? - ?
Achaiki FC
14:00
Anagennisi Ierapetra
? - ?
Giouchtas FC
14:00
Atromitos Piraeus
? - ?
Astir Varis
14:00
Ethnikos Piraeus
? - ?
Triglia Rafinas
14:00
Ilisiakos Zografou
? - ?
PAS Irodotos
14:00
Kifisia FC
? - ?
Kissamikos FC
14:00
Nea Ionia
? - ?
Glyfada FC
14:00
PAO Kroussonas
? - ?
Ionikos
12:30
Balikesirspor
? - ?
Kasimpasa
15:00
Bursaspor
? - ?
Trabzonspor
18:00
Besiktas
? - ?
Akhisar Belediye Genclik Ve Spor
12:30
Elazigspor
? - ?
Boluspor
12:30
Karsiyaka
? - ?
Alanyaspor
12:30
Manisaspor
? - ?
Bucaspor
12:30
Orduspor
? - ?
Denizlispor
17:30
Samsunspor
? - ?
Adana Demirspor
12:30
Anadolu Selcukluspor
? - ?
1461 Trabzon
12:30
Bayrampasa
? - ?
Fethiyespor
12:30
Keciorengucu
? - ?
Yeni Malatyaspor
12:30
Korfez Iskenderunspor
? - ?
Aydinspor
12:30
Menemen Belediyespor
? - ?
Hacettepe Spor Kulubu
12:30
Ofspor
? - ?
Tarsus
12:30
Pendikspor
? - ?
Fatih Karagumruk
12:30
Tavsanli Linyitspor
? - ?
Umraniyespor
12:30
Tokatspor
? - ?
Turgutluspor
12:00
Batman Petrolspor
? - ?
Trabzon Akcaabat
12:30
Ankara Adliyespor
? - ?
Darica G.Birligi
AAW
Bozuyukspor
0 - 3
Zonguldak Komurspor
12:30
Corum Belediyespor
? - ?
Bursa Niluferspor
12:30
Gaziosmanpasa
? - ?
Kizilcabolukspor
12:30
Nigde Belediyespor
? - ?
Istanbulspor
12:30
Sekerspor AS
? - ?
Tire 1922 Spor
12:30
Tuzlaspor
? - ?
Kirikhanspor
12:00
Erzincan Refahiyespor
? - ?
Cankirispor
12:00
Yeni Diyarbakirspor
? - ?
Aksarayspor
12:30
Dardanelspor
? - ?
Cine Madranspor
12:30
Denizli Belediyespor
? - ?
Golcukspor
12:30
Derince Spor A.S.
? - ?
4 Eylul Belediye Sivas
12:30
Eyupspor
? - ?
Sancaktepe Belediye Istanbul
12:30
Payas Belediyespor 1975
? - ?
Maltepespor
12:30
Tekirova Belediye
? - ?
Arsinspor
12:30
Yesil Bursa
? - ?
Halide Edip Adivar Spor
12:00
Van Buyuksehir Belediyespor
? - ?
Etimesgut Belediyespor
12:30
Anadolu Uskudar 1908
? - ?
Erzurum BB
12:30
Ayvalikgucu Belediyespor
? - ?
Ankara Demirspor
12:30
Balcova Belediyespor
? - ?
Kahramanmaras Belediyespor
12:30
Bergama Belediyespor
? - ?
Beylerbeyi A.S.
12:30
Kayseri Sekerspor
? - ?
Bayburt Genclikspor
12:30
Sakaryaspor
? - ?
Orhangazispor
12:30
Sandiklispor
? - ?
Gungoren
12:30
Silivrispor
? - ?
Erzin Belediyespor
14:00
Prestatyn Town FC
? - ?
Bangor City
19:15
Maccabi Tel Aviv
? - ?
Maccabi Petach Tikva
22:00
Blooming
? - ?
Bolivar
20:00
Jorge Wilstermann
? - ?
Nacional Potosi
22:00
The Strongest
? - ?
Oriente Petrolero
20:00
Universitario de Pando
? - ?
Club Petrolero
19:00
Union Fuerza Minera
? - ?
Sport Loreto
12:30
FK Karabakh
? - ?
Sumqayit
12:00
FK Qabala
? - ?
Inter Baku
12:00
Khazar Lenkoran
? - ?
AZAL PFC Baku
14:00
Simurq
? - ?
FK Baku
07:00
Sydney FC
? - ?
Wellington Phoenix
17:00
CS Constantine
? - ?
ES Setif
16:00
Smouha SC
? - ?
Itthad Al Shortah
14:00
FAR Rabat
? - ?
KACM
16:00
IZK
? - ?
Chabab Atlas Khenifra
16:00
MAT Tetouan
? - ?
RSB Berkane
19:30
OCK Khouribga
? - ?
KAC Kenitra
16:00
Olympic Club de Safi
? - ?
Wydad Casablanca
15:30
ASS Sale
? - ?
Widad Temara
15:30
Chabab Houara
? - ?
Ittihad Tanger
15:30
JSK Chabab Kasba Tadla
? - ?
MCO Oujda
15:30
Olympique Dcheira
? - ?
Rajaa Beni Mellal
15:30
Racing de Casablanca
? - ?
JSM Laayoune
15:30
US Temara
? - ?
Union Mohammedia
15:30
USM Ait Melloul
? - ?
CODM Meknes
15:30
Wydad Fes
? - ?
Youssoufia Berrechid
14:30
Chippa United
? - ?
SuperSport United
14:30
University of Pretoria
? - ?
Bidvest Wits
1'
CD Motagua
0 - 0
CD Real Sociedad
03:00
Club Sport Herediano
? - ?
Deportivo Saprissa
22:30
Santiago Wanderers
? - ?
Palestino
21:00
Juan Aurich
? - ?
Sporting Cristal
14:30
ASD Calcio Chieri 1955
? - ?
Sestri Levante
14:30
Acqui
? - ?
Bra
14:30
Asti
? - ?
Borgomanero
14:30
Cuneo
? - ?
Vallee d'Aoste Charvensod
14:30
Derthona
? - ?
RapalloBogliasco
14:30
Lavagnese
? - ?
Caronnese
14:30
Sancolombano
? - ?
Argentina
14:30
Sporting Bellinzago
? - ?
Pro Settimo
14:30
Vado
? - ?
Oltrepo Voghera
14:30
A.C. Montichiari
? - ?
MapelloBonate
14:30
Caravaggio
? - ?
Ciserano
14:30
Castellana
? - ?
Olginatese
14:30
Lecco
? - ?
Pergolettese
14:30
Pontisola
? - ?
Pro Sesto
14:30
Seregno
? - ?
Castiglione
14:30
Seriate
? - ?
Ciliverghe Mazzano
14:30
Sondrio Calcio
? - ?
Folgore Caratese
14:30
Virtus Verona
? - ?
Villafranca
14:30
ArzignanoChiampo
? - ?
Tamai
14:30
Belluno
? - ?
Union Pro
14:30
Dro
? - ?
Kras
14:30
Fontanafredda
? - ?
Triestina
14:30
Giorgione
? - ?
Montebelluna
14:30
Legnago Salus
? - ?
Sacilese
14:30
Mezzocorona
? - ?
Mori
14:30
Abano
? - ?
Fortis Juventus
14:30
Bellaria Igea M.
? - ?
S.P. Padova
14:30
Correggesse
? - ?
Rimini
14:30
Este
? - ?
Romagna Centro
14:30
Fiorenzuola
? - ?
Ribelle
14:30
Formigine
? - ?
Delta Porto Tolle
14:30
Imolese Calcio
? - ?
Thermal Abano
14:30
Mezzolara
? - ?
Castelfranco
14:30
Colligiana
? - ?
Gualdo Casacastalda
14:30
Flaminia
? - ?
Poggibonsi
14:30
Foligno
? - ?
Ponsacco
14:30
Massese
? - ?
Bastia Calcio
14:30
Sangiovannese
? - ?
Pianese
14:30
Sansepolcro
? - ?
Trestina
14:30
U.S. Gavorrano
? - ?
Siena
14:30
Villabiagio
? - ?
Rieti
14:30
Agnonese
? - ?
Maceratese
14:30
Amiternina
? - ?
San Nicolo
14:30
Celano
? - ?
Matelica
14:30
Civitanovese
? - ?
Campobasso
14:30
Fano Alma J.
? - ?
Chieti
14:30
Giulianova
? - ?
Castelfidardo
14:30
Jesina
? - ?
Fermana
14:30
Sambenedettese
? - ?
Recanatese
14:30
Termoli Calcio
? - ?
Vis Pesaro
14:30
Anziolavinio
? - ?
Astrea
14:30
Aprilia
? - ?
Budoni
14:30
Fondi
? - ?
Viterbese
14:30
Isola Liri
? - ?
Sora
14:30
Olbia
? - ?
Arzachena
14:30
Ostia Mare
? - ?
Cynthia
14:30
Palestrina
? - ?
Terracina
14:30
San Cesareo
? - ?
Castelli Romani
14:30
Bisceglie
? - ?
Andria BAT
14:30
Brindisi
? - ?
Arzanese
14:30
Cavese
? - ?
Potenza
14:30
Francavilla
? - ?
Sarnese 1926
14:30
Gelbison Cilento
? - ?
Grottaglie
14:30
Manfredonia
? - ?
San Severo
14:30
Pomigliano
? - ?
Monopoli
14:30
Puteolana
? - ?
Taranto
14:30
Scafatese
? - ?
Gallipoli
14:30
Gioiese
? - ?
Leonfortese
14:30
Hinterreggio
? - ?
Sorrento
14:30
Nerostellati Frattese
? - ?
Roccella
14:30
Progreditur Marcianise
? - ?
Akragas
14:30
Rende
? - ?
Due Torri
14:30
Tiger Brolo
? - ?
Battipagliese
14:30
Torrecuso
? - ?
Noto
23:30
Santa Fe
? - ?
Independiente Medellin
17'
Autonoma
0 - 0
Deportes Quindio
22:30
Emelec
? - ?
Barcelona SC